Golf

Baltikumi esimene täismõõtmeline golfiväljak asub Niitväljal, ainult 10 minuti autosõidu kaugusel Laulasmaa Spast.

Niitvälja on Eesti golfi kodu – Tallinnast ainult 30 km kaugusel asetsev väljak on kujunenud aastatega Eesti golfi sünonüümiks. Parkväljaku põhiasetuse ja vahelduva iseloomuga radade looja on Rootsi väljakuarhitekt Åke Persson ning 2006. aastal valminud edasiarenduse autor inglane Peter Chamberlain.

18-rajalisel väljakul on neljad erinevad tiid, võimaldamaks erineva tasemega naistel, meestel, juunioridel ja seenioridel valida just endale sobiv väljaku pikkus: valgetelt tiidelt on 6411 m, kollastelt 5854 m, sinistelt 5400 m ja punastelt 5100 m.

Niitvälja golfiväljakut iseloomustab eelkõige kaunis loodus, puhtad metsaalused, rohked veekogud ja 18 rada, mis kõik kokku tagavad suurepärase golfielamuse. Meie jaoks on oluline nii väljaku kvaliteet kui ka see, et tippmängijatel oleks võimalus end proovile panna ning klubimängijad saaksid teha stressivaba ja innustava golfiringi.

Väljaku kroonijuveel on 15. rada Par 5, mis lõppeb saare- green’ile ja mille mängijad on nimetanud nutusaareks. Niitvälja on olnud aastaid koduks Eesti meistrivõistlustele ja mitmetele teistele rahvusvahelistele võistlustele ning juba 20. aastat juuli alguses toimuvale Baltikumi vanimale golfiturniirile Niitvälja karikas, mille võitjatele jagatakse WAGRi (World Amateur Golf Ranking) punkte.

Peale tipptasemel parkväljaku on Niitväljal algajatele mõeldud 5-rajaline pay and play-väljak ning Baltikumi suurimad harjutusväljakud: 3 putting green’i, 2 chipping green’i ja 2 pitching green’i kogupindalaga 5600 m2, 5 punkrit, 15-kohaline muru-range ja 30-kohaline range ning 9-rajaline naturaalne minigolf.

Niitvälja golfiväljak ja klubihoone loovad kõik võimalused selleks, et pidada esinduslikke kutsetega või lahtiseid võistlusi ning korraldada kliendiüritusi nii firma reklaamiks kui ka golfi tutvustamiseks. 1998. aastal valminud klubihoones on restoran, riietusruumid ja saunad naistele ja meestele, kauplus PRO Shop ning golfitarvete üürimine.

Kogenud golfiõpetaja juhendamisel on võimalik osaleda golfi algkoolitusel ehk green card’i kursustel, teha läbi Mizuno DNA fitting või lihtsalt oma mänguoskusi lihvida.

Golfi ajalugu ulatub väga kaugetesse aegadesse. Hollandis mängitud golfist on teateid aastatest 1200. Siis löödi pall kepiga vastavasse väravasse, mitte auku.

Tänapäevane golf sai alguse Šotimaalt. Aastal 1457 keelas kuningas James II golfi mängimise, kuna selle harrastamisel kardeti noorsoo valmisolekut kaitsele sõjaolukorras. Kardeti, et golfi harrastamine ei võimalda harjutada vibulaskmist, mis oli julgeoleku seisukohast vajalikum. Aastast 1502 golfi mängukeeld Šotimaal tühistati, sest Inglismaaga oli sõlmitud rahu ja kuningas James IV oli golfi suur austaja.

 

Golfipaketid

 

Golfipaketid Niitväljal

Golfipaketid koos majutuse Standardklassi toas, buffet hommikusöögi, piiramatu vee- ja saunakeskuse külastuse,18 raja green fee Niitväljal ja tasuta parkimisega.

Vaata pakkumist

110 € Hind alates