Fokuss uz ilgtspēju

Fokuss uz ilgtspēju

Ilgtspējīgas nākotnes priekšnoteikums ir būt ilgtspējīgākam jau šodien. Hestia viesnīcās vari spert atbildīgākus soļus, vai tā būtu atkritumu šķirošana, apzināta ēdiena baudīšana vai vienkārši gudrāka darbošanās viesnīcas numurā.

Šīs darbības mūsu viesnīcās esam pārdomājuši, lai ilgtspējīgāki risinājumi būtu normālas ikdienas daļa. Arī tavas izvēles un darbības to būtiski ietekmē.

Focus Hestia marķējums apzīmē informāciju un padomus, kā veikt videi draudzīgākas izvēles kā viesnīcas viesim.

Atkritumu šķirošana

Hestia viesnīcu koridoros pamanīsi nelielas atkritumu šķirošanas tvertnes.  Sava vieta ir iepakojumiem, papīram un kartonam, bioloģiskajiem un jauktajiem sadzīves atkritumiem. Esi gatavs, ka atkritumu šķirošanas tvertnes koridorā aizstāj atkritumu tvertni tavā numurā, savus gružus liec tur. Baterijas vai bīstamos atkritumus nogādā uzņemšanā.

Dienas uzkopšana

Dienas uzkopšanu numuriņā veicam tikai tad, ja tev tas ir nepieciešams. Ja vēlies, lai numuriņu uzkopj, uzkar uzkopšanas plāksni uz durvju roktura, vēlākais, plkst. 12.00. Tā novērsīsim ūdens izšķērdēšanu un piesārņošanu, kā arī pārmērīgu dvieļu apstrādi.

Mazāk vienreiz lietojamu priekšmetu

Esam atteikušies no vienreiz lietojamiem, maziem iepakojumiem un čībām viesnīcas numurā, lai novērstu pārtēriņu. Piemēram, čības iesakām paņemt līdzi no mājām. Ja tev tās tomēr ir nepieciešamas, nav jāraizējas – prasi viesnīcas piederumus uzņemšanā. Tā izmantosim lietas tikai tad, kad nepieciešam.

Gudra pārtikas lietošana

Pārtikas audzēšanas un ražošanas ietekme uz planētu ir milzīga – siltumnīcas gāzu izmeši, pārmērīgs ūdens patēriņš, bioloģiskās daudzveidības samazināšanās. Pārtikas izšķērdēšana šīs problēmas tikai palielina. Samazinot pārtikas izšķērdēšanu, speram lielu soli ilgtspējīgākas darbošanās virzienā. Lai gan rezultāti ir redzami ilgtermiņā, nav vērts novērtēt par zemu mazu paradumu ietekmi. Bufetē koncentrējies uz to, kas nonāk uz tava šķīvja, un vienā reizē uzliec uz šķīvja tik daudz ēdiena, cik spēj apēst izbaudot. Vienmēr var paņemt papildu porciju. Mēs parūpēsimies par to, lai tu varētu izvēlēties no vislabākajām izejvielām pagatavotu ēdienu.

Ilgtspējas padomi

Arī viesnīcas numurā ir mazi knifi, kas ļauj tev rīkoties ilgtspējīgāk. Krānā ir tīrs dzeramais ūdens, izvēlies to pudelēs pildīta ūdens vietā. Atceries arī krānu aizgriezt, kamēr tīri zobus. Izejot no istabas, nodzēs gaismu un aizver logus. Mazas lietas, būtiska ietekme.