Fookus jätkusuutlikkusel

Fookus jätkusuutlikkusel

Jätkusuutliku tuleviku eelduseks on olla jätkusuutlikum juba täna. Hestia Hotel Susis saad astuda vastutustundlikumaid samme, olgu selleks jäätmete sorteerimine, teadlik toidunautimine või lihtsalt hotellitoas nutikamalt tegutsemine. Oleme need tegevused meie hotellides läbi mõelnud, et jätkusuutlikumad lahendused oleksid osa normaalsest igapäevast. Ka sinu valikutel ja tegevustel on sellele suur mõju.

Focus Hestia märgis tähistab infot ja nippe, kuidas teha hotellikülalisena keskkonnasõbralikumaid valikuid.

 

Prügisorteerimine

Hestia Hotel Susi hotelli koridorides võid silmata väikeseid sortereid.  Oma koht on seal pakenditel, paberil ja papil, bio- ja segaolmejäätmetel. Ole valmis, et sorter koridoris asendab prügikasti sinu toas ning poetagi oma praht sinna. Patareid või ohtlikud jäätmed vii vastuvõttu.

Päevakoristus

Päevakoristust toas teeme vaid siis, kui seda vajad. Kui soovid toakoristust, riputa koristussilt ukselingile hiljemalt kell 12.00. Nii väldime veeraiskamist ning -reostust ja ka rätikute liigset töötlemist.

Ühekordsed esemed

Oleme loobunud ühekordsetest väikepakenditest ja sussidest hotellitoas, et vältida ületarbimist. Näiteks plätud või sussid soovitamegi haarata kaasa kodust. Kui neid siiski vajad, pole muretsemiseks põhjust –küsi hotellitarbeid vastuvõtust. Nii kasutame asju vaid siis, kui selleks on vajadus.

Tark toidutarbimine

Toidukasvatamise ja -tootmise mõju planeedile on tohutu – kasvuhoonegaaside heide, liigne veekulu, bioloogilise mitmekesisuse vähenemine. Toiduraiskamine vaid võimendab neid probleeme. Toiduraiskamise vähendamisega astume suure sammu jätkusuutlikuma toimimise suunas. Kuigi tulemused ilmuvad pikapeale, ei tasu alahinnata väikeste harjumuste mõju.

Bufeelauas keskendu sellele, mis jõuab sinu taldrikule ning tõsta ühekorraga nii palju toitu, kui jaksad nautides süüa. Juurde võib alati võtta. Meie kanname hoolt, et saaksid valida parimast toorainetest valmistatud toitu.

Kestlikkuse nipid

Ka hotellitoas on väikesed nõksud, mis lubavad sul jätkusuutlikumalt tegutseda. Kraanist tuleb puhas joogivesi, eelista seda pudeliveele. Samuti pea meeles kraan hambapesu ajaks sulgeda. Toast lahkudes kustuta tuled ja pane kinni aknad. Väikesed asjad, märgatav mõju.