Meeldejäävad paigad – Kristina Suit, Lii Pähkel

Meeldejäävad paigad

Näituse I osa hõlmab akvarelle Itaalia väikelinnast Perugiast. Oma nägemuse sellele linnakesele pakub kunstnik Kristina Suit.

Olen sirgeldanud ja joonistanud nii kaua, kui ennast mäletan. Lapsena sai käidud ka mõnedes kunstiringides. Esmasteks töövahenditeks olid pliiatsid, kriidid ja guaššid. Täiskavanuks saades avastasin enda jaoks õlivärvid. Õlivärvidega maalis omal ajal ka mu vanaisa, kes oli suuresti iseõppija nagu minagi. Juhuslikust kokkusattumisest Aleks Kasega ühel üritusel, kes kuulub Eesti Akvarellistide Liidu liikmete hulka, avas minu jaoks tee akvarallide maailma. 
Vanemas eas täiendasin ennast EKA avatud akadeemias maali erialal. Hetkel olen EKA-s omandamas teadmisi raamatute illustraatorite valdkonnast.

Näituse II osas on esindatud õlimaalid Eestimaa sadamatest. Hetkel Pärnust ja Tallinnast Piritalt. Need maalid on teostatud open air tehnikas, otse sadamas värske õhu käes viibides. Maalinud kunstnik Lii Pähkel.

Mind on alati köitnud värvid, pliiatsid. Mäletan, kui 7. aastaselt maalisin kodus põrandal hiigelsuurtele paberitele terve suvevaheaeg inimeste nägusid. Unistasin minna maali õppima. Lõpetasingi Eesti Kunstiakadeemia maaliosakonna 2001.a. ja seejärel ka sealse õpetajakoolituse. Sellest lähtuvalt annan kunstitunde nii lastele kui täiskasvanutele. Armastan maalida õlivärvidega, tegelen ka akrüüliga ja akvarelliga. Olen teinud isiknäitusi, osalenud grupinäitustel nii Eestis, kui mujal maailmas. Kuulun Eesti Kunstnike Liitu. Mulle on meeldinud käsitleda erinevaid teemasid, üheks paeluvamaks on meri, sadamad, millest on moodustunud suur seeria. Väike killuke Eesti sadamatest on ka siinsel näitusel.

Näitus on üleval 10.11.2023 – 31.01.2024.

Head nautimist!