Vabadus Universumis. Universumi Vabadus. – Britta Aarma

Vabadus Universumis. Universumi Vabadus.

Britta Aarma on õppinud loodusteraapiaid ning tegutseb homöopaadina, kuid ta on lapsest saadik olnud kirglik maalija. Ta on täiendanud oma kunstioskusi meisterlike õpetajate käe all, eksperimenteerides erinevate tehnikatega. Kõige rohkem on ta maalinud maastikke, kuid uudishimu viis teda otsima Universumi saladusi. Suur otsimine viis hoopis iseenda sisemisele rännakule, kus avanesid erinevad üllatused.
Selle teekonna käigus valmis kollektsioon: Vabadus Universumis. Universumi Vabadus.

Teekond on olnud piire nihutav ja elumuutev. Transformatiivne kogemus on kollektsiooni valmimise ajal muutnud kunstniku enesetunnetust, arusaama maailmast ja Universumist. Kõige rohkem mõistis maalide autor kui palju tal on veel avastada ja õppida. Huvi Universumi vastu inspireeris kunstnikku uurima ja arutlema seda lähemalt ning kandma saadud tundeid ja kogemusi lõuendile.

Kollektsioon jaguneb neljaks erinevaks etapiks:

Esimeses osas kirjeldab kunstnik Universumit kui ruumi, mis on täis erinevaid planeete, gaasi ja tähetolmu. Kunstnik tajub Universumit kui nähtust, mis eksisteerib autorist väljaspool. Teises etapis avastab kunstnik unikaalse ja täiuslikult erilise Universumi enda seest. Kolmandas etapis tajub kunstnik Universumit kõiges ja kõigis. Igas olendis ja liivateras on olemas Universum, mis kõike ja kõiki kokku liidab. Kõik on üks. Viimases osas jõuab kunstnik arusaamale, et Universum on KÕIK ja seega täielik vabadus.

Tule ja saa osa Universumist.

Näitus on üleval 09.04-30.05.

Head nautimist!