Soomaa Rahvuspark

Foto: Visit Pärnu

Soomaa rahvuspark kaitseb Vahe-Eesti edelaosa soid, lamminiite, metsi, kaitsealuste liikide elupaiku ja kultuuripärandit. Rahvuspargi tasane, vaid lõunaosas kergelt lainjas pinnamood on kujunenud mandrijää taandumisel liustikuserva ja Sakala kõrgustiku vahel laiunud jääjärve põhjana. Rahvuspargi ilme kujundavad rabalaamad, mida eraldavad looduslikus sängis voolavad jõed.  Siinseks eripäraks on üleujutused, mida kohapeal kutsutakse viiendaks aastaajaks ja mille ulatus võib olla 17 500 hektarit.

Oma mitmekesisuse tõttu on Soomaa üks populaarsemaid loodusenautlejate ja matkajate sihtkohti. Ürgse ilmega jõed on populaarsed kanuuga sõitmiseks. Õpperajad ja rabad sobivad nii jalgsi kui ka räätsadel matkamiseks. Kokku on Soomaa rahvuspargis ja selle lähipiirkonnas Kurgjast Viljandi ja Pärnuni üle 50 erineva RMK puhkerajatise.

Tuntuimad õpperajad Soomaal on Riisa õpperada ja Meiekose õpperada. Soomaa külastuskeskuse juures on Koprarada, kus saab mängida interaktiivset nutimängu ja laudtee on osaliselt läbitav ratastooli ja lapsevankriga. Külastades Soomaad, soovitame kindlasti minna vaatama ka Pärnumaa pikimat rippsilda Jõesuu külas.

Liitu uudiskirjaga

Broneeri tuba